Mořská rybka pomáhá dětem

Mořská rybka je unikátní týdenní nebo vícetýdenní pobyt na Jadranu, který pomáhá nemocným dětem zlepšit jejich zdravotní stav. Pobyt je určen především pro chronicky nemocné děti ve věku od 8 do 15 let, které mají oslabenou imunitu, nejrůznější alergie, respirační nebo kožní onemocnění.

Skvělý servis od A do Z

Mořská rybka začíná v pátek na jednom ze tří nástupních míst (Praha, Brno, Ostrava). Odtud jsou děti pod dohledem výchovného pracovníka přepraveny pohodlnými klimatizovanými autobusy na Jadran. Při dojezdu na místo jsou děti ubytovány, podle počtu účastníků rozděleny do oddílů (cca 10 dětí v 1 oddíle) a začíná jejich jedno nebo vícetýdenní ozdravný pobyt. Během pobytu mají děti pravidelný denní režim plný her a zábavy, jehož součástí je i osobní volno, odpolední klid nebo dechová a rehabilitační cvičení. V sobotu na konci pobytu děti společně s vedoucími nastoupí do autobusu a vracejí se zpět do České republiky, kde si je rodiče vyzvednou zpět.

Lepší než letní tábor

Mořská rybka sice probíhá podobně jako dětský tábor, ale kromě příjemně stráveného času mezi novými kamarády má pobyt také pozitivní dopad na zdraví dítěte. Ke zlepšení zdravotního stavu dochází díky unikátním klimatickým podmínkám Jadranu, které jsou s ostatními letovisky Evropy nesrovnatelně lepší.

Investice do zdraví, která se na podzim vrátí

Díky ozdravnému pobytu na Mořské rybce vykazují děti prokazatelně i několik dalších měsíců po návratu domů celkové zlepšení zdravotního stavu a ústup jejich nemocí. Zejména u chronicky nemocných dětí se frekvence návštěv u lékaře snižuje, děti nemusí tak často užívat léky a mají menší absence ve škole. Rodiče nemusí následně řešit paragrafy a vydávat tolik peněz za drahé léky.

Zázračný vliv na kožní onemocnění

Jadran je znám svou vysokou salinitou (nasycení vody solemi) a slaná mořská voda má pozitivní vliv zejména na kožní onemocnění dětí jako třeba atopický ekzém nebo lupénka. Ty vykazují v závislosti na délce pobytu u moře výrazné zlepšení. U ekzému obecně pak zejména ve fázi suchého, olupujícího se ložiska, všeobecně v chronické fázi onemocnění.

Okamžité zlepšení pro alergiky a astmatiky

Pobyt na Mořské rybce pomáhá alergikům a astmatikům, kteří i několik měsíců po návratu domů mohou snížit dávkování léků nebo se jich úplně zbavit. Děti s respiračními potížemi zaznamenávají zlepšení stavu prakticky okamžitě, protože u moře se jim lépe dýchá. Mořský vzduch je totiž vlhký, slaný a přesycený minerály. Zároveň pomáhá rozpouštět hleny v dýchacích cestách a čistí sliznice.

Posílení imunitního systému

Na Mořské rybce léčí nejen slaná voda nebo vzduch, ale i sluneční paprsky, které jsou zaručeným zdrojem vitamínu D. Pro děti je vitamín D důležitým stavebním kamenem imunity. Pokud jej mají děti málo, nemá tělo dostatečnou schopnost odolávat virům a bakteriím. Vitamín D je také nezbytný pro růst a zdraví našich kostí, to znamená, že je velmi důležitý v období růstu dítěte.

Jak z jednoho týdne udělat dva

Pokud je to možné, doporučujeme Vám na základě našich 20letých zkušeností ponechat dítě u moře alespoň 2 týdny. Po 2 týdnech totiž dochází k zafixování zlepšeného zdravotního stavu. V případě kožních onemocnění doporučujeme dokonce 3týdenní pobyt. Prodloužení pobytu lze řešit i tak, že na Jadranu strávíte vlastní rodinnou dovolenou, a druhý resp. třetí týden u moře prožije dítě na Mořské rybce.

Mořská rybka je název českého projektu ozdravných pobytů pro děti na Jadranu. Organizátorem pobytu je společnost Adriatic Curatio, která se dlouhodobě specializuje na přímořské ozdravné pobyty, rekondiční pobyty a léčebně-ozdravné pobyty pro děti i dospělé. Více informací o společnosti Adriatic Curatio naleznete na www.adriatic.cz