Nová nádherná lokalita

V letošním roce jsme pro Mořskou rybku vybrali na Jadranu zcela nové letovisko. Jmenuje se Baško Polje a leží na vyhlášené Makarské riviéře, ale stranou hlavních a v létě přelidněných turistických center jako je Makarská nebo Baška voda. Letovisko leží pod svahy velkolepého masivu Biokova a je vyhlášené svými dlouhými oblázkovými plážemi, které patří k nejpěknějším v Chorvatsku.

Ubytování v hotelovém komplexu Alem

V Baško Polje jsme pro děti vybrali dvouhvězdičkový hotelový komplex Alem. Děti zde budou ubytovány v jednom ze samostatných jednopatrových pavilonů. Ubytovací zařízení leží v hotelové zahradě ve stínů pinií a od moře ho dělí pouze pinie a pěší promenáda. Dvou až třílůžkové pokoje s vlastní koupelnou a WC a balkonem nebo terasou mají dostatečný úložný prostor. Pokoje sousedí s pokoji vedoucích a v blízkosti je také zdravotní zázemí s lékařem. Na pokojích je zajištěn denní úklid pokojů a výměna ručníku jednou za týden.

Spousta místa pro hry

Součastí vybavení lokality je velká společenská místnost pro animační programy dětí, hřiště pro kopanou, házenou, košíkovou, tenis, odbíjenou a nohejbal, stoly na stolní tenis a prostranství na kuželky, terasa, obchod se smíšeným zbožím a se suvenýry a stánky s rychlým občerstvením a stánky se zeleninou a ovocem.

Jídlo 5x denně a pití zdarma po celý den

Na Mořské rybce mají děti vždy zajištěno stravování 5x denně a minimálně 2,5 l tekutin na osobu. Hlavní jídla jsou servírována v restauraci hotelu ALEM, dopolední a odpolední svačinky dětí obdrží u snídaně a oběda. Ke každému chodu je zajištěno dostatečné množství tekutin a navíc budou mít děti k dispozici centrálně umístěné velké termosy s čajem, nebo šťávou.

Krásná pláž vhodná pro děti

Nádherná oblázková pláž s pozvolným vstupem do moře je vhodná hlavně pro děti (plavce i neplavce). Součástí vybavení pláže jsou sprchy se sladkou vodou.

Ideální výchozí bod pro krásné výlety

Během pobytu na Mořské rybce se děti mohou podívat také na další nádherná místa na Jadranu. Třeba na Zlatni rat. Nejkrásnější pláž v Chorvatsku. Nebo se projet podél pobřeží lodí s panoramatickým dnem. Nebo vyšphat na zříceniny omišské pirátské pevnosti.

Pro jistotu. Kvalitní zdravotní zázemí

Přímo v lokalitě je na ozdravném pobytu ambulance lékaře pro rychlá lékařské ošetření. Další zdravotnické zařízení se nacházejí v Domě zdraví v městečku Makarská, které je vzdáleno pouhých 8 km od areálu. V případě velkých zdravotních komplikací dětí máme k dispozici specializovaná pracoviště Fakultní nemocnice ve Splitu.

Mořská rybka je název českého projektu ozdravných pobytů pro děti na Jadranu. Organizátorem pobytu je společnost Adriatic Curatio, která se dlouhodobě specializuje na přímořské ozdravné pobyty, rekondiční pobyty a léčebně-ozdravné pobyty pro děti i dospělé. Více informací o společnosti Adriatic Curatio naleznete na www.adriatic.cz